Фінський лаппхунд


Фінський лаппхунд
Фінський лаппхунд
Ця дуже енергійна, спокійна, хоробра і вихована собака. З людьми вкрай дружелюбна. Віддана тільки своєму господареві.

Шерстний покрив у собак цієї породи довгий і густий. Оброслость у псів більше, ніж у сук. Покривний волос прямий і довгий. На внутрішній стороні лап своєрідні очоси. На голові в собаки шерсть коротша. Підшерстя добре розвинений, він щільний і м’який.

Фінська лаппхунд володіє доброзичливим і приємним характером. Собака Фінський лаппхунд життєрадісна і активна, має добре вираженими сторожовими здібностями, до чужих підозріла. До родичам та іншим домашнім тваринам лаппхунд ставиться доброзичливо.

Фінська лаппхунд дуже витривалий, може міститися на відкритому повітрі, не боїться морозів. Собаці потрібні серйозні фізичні навантаження і багато руху.

Дана порода невибаглива, міцного здоров’я, але, незважаючи на це, необхідно стежити за своїм вихованцем з щенячого віку, щоб в подальшому собака не набула сечокам’яну хворобу.

Лаппхунд собака кмітлива, але трохи примхлива. Виховання слід починати з юного віку. Тварина може використовуватися як їздовий собака.

Прийнятним місцем для проживання та змісту цього рухомого тварини, яке звикло до вільного способу життя і свіжому повітрю, є, звичайно ж, заміський будинок з великою земельною ділянкою, де є хороша можливість виплеснути накопичену за день енергію та використовувати свій високий життєвий потенціал.

Середній зростання цієї породи собак досягає 40-52 сантиметрів при вазі від 20 до 21 кілограма.

Суоменлапинкойра є однією з найдавніших північних собак. Поширена ця порода в основному в Швеції, Фінляндії, Норвегії і Карелії (Росія). Знавці і любителі цієї чудової породи собак припускають, що її предки були завезені з Британії вікінгами. Ця собака знаходиться в дуже близькій спорідненості зі шведським лаппхундом.

Суоменлапинкойра чи інакше фінська лаппхунд – досить молода порода з 3-х лаппхундов: суомеилапинкойра або фінська лаппхунд, лапинпорокойра або саамская гуртогонная собака, лапін-паменкойра або південний фінська лаппхунд. Фінська лаппхунд був зареєстрований фінським клубом як порода до 1968 року.