Как выбрать хостинг для сайта, если вы даже не знаете, что это такое


хостингУ мріях ви вже бачите, як ваш проект стає популярним, вигадуєте нові способи монетизації, але раптом згадуєте, що сайт непогано б де розмістити для початку. У голові спливає слово «хостинг», і ви вводите його в пошуковик, який негайно вивалює на вас купу результатів: «надійний хостинг», «дешевий хостинг», «безкоштовний хостинг»… Що вибрати? Давайте розбиратися в основних критеріях вибору хостингу. Пропоную почитати як вибрати хостинг для размещения сайта

Не женіться за низькою ціною

Безкоштовний або дуже дешевий хостинг можна вибрати, якщо ви хочете розмістити легкий лендінгем або просто спробувати, як це все працює.

Якщо плануєте серйозний довгостроковий проект, відразу відкидайте всі найбільш привабливі за ціною пропозиції. Основні проблеми безкоштовних і дешевих хостингів: низька стабільність серверів, брак необхідних інструментів, розміщення реклами хостинг-провайдера на вашому сайті і неможливість пред’явити звинувачення хостинг-провайдера, якщо щось пішло не так.

Звичайно, хостинг ви вибираєте не до кінця своїх днів, його завжди можна змінити, однак, заздалегідь вибравши гідного кандидата, ви позбавите себе від зайвого головного болю.

Вивчіть сайт хостинг-провайдера

Перш ніж лізти в технічні характеристики хостингу, оцініть компанію, що надає послугу. Тут і далі ми будемо приводити в приклад хостинг-провайдера «Макхост», який відповідає всім вимогам, які ми визначили.

На що дивитися при виборі хостинг-провайдера:

1. Компанія повинна бути офіційно зареєстрована.

2. У компанії повинна бути ліцензія на надання телематичних послуг.

3. Відмінно, якщо у компанії є офіс. Значить, ви як мінімум можете заглянути до них і поговорити особисто, якщо у вас раптом виникне таке бажання.

4. Перевірте дату реєстрації домену, використовуючи сервіс Whois, щоб переконатися, що компанія з’явилася кілька місяців тому. Само собою, чим довше компанія на ринку, тим більше у неї досвіду в наданні послуг.

5. Служба підтримки повинна працювати цілодобово і без вихідних. Звичайно, навіть такий режим роботи не може гарантувати, що будь-яка ваша проблема буде вирішуватися за три секунди, але хоча б перезавантажити сервер вони зможуть у будь-який час доби, а це вже плюс.

Оцінка ця, безумовно, поверхнева, але дасть вам якесь уявлення про компанію, в яку ви плануєте віднести свої гроші.

Дізнайтеся технічні характеристики хостингу

Для коректного вибору типу хостингу або тарифу вам потрібно розуміти, який обсяг дискового простору і які технічні функції необхідні для вашого сайту. Якщо ви вперше зіткнулися з вибором хостингу і під боком немає технічного фахівця, який зміг би допомогти, доведеться непросто.

Обов’язково поговоріть зі службою підтримки перед покупкою, розкажіть, яким буде ваш сайт. Вам допоможуть визначитися з вибором типу хостингу і тарифу.
Швидше за все, перший ваш тариф і тип хостингу ви виберете інтуїтивно, а вже після, набравшись досвіду, зможете ретельніше проаналізувати свої потреби і підібрати більш відповідний варіант. Нічого страшного в цій ситуації немає. Як ми вже говорили, ви завжди можете змінити своє рішення в залежності від поточних обставин. Але деякі характеристики є досить загальними, про них і поговоримо.