Переїхати з «комуналки» в новобудову


Переїхати з «комуналки» в новобудову

Комунальні квартири досі є реальністю, а не міфом. Вони є в кожному місті, а кажуть, в кожному будинку. Яка мрія у тих, хто живе в «комуналці»? В’їхати в окрему житлоплощу і закрити за собою двері. Як зробити так, щоб ця мрія хоч трохи наблизилася до реальності? Щоб вона стала реальністю?

Пропоную вам переїхати в новобудову Лесной Квартал яка розташована у Броворах.

Ви можете отримати статус незаможного (дохід нижче прожиткового рівня) і зібрати документи про брак квадратних метрів. При цьому потрібно надати довідку про укладені угоди з нерухомістю за останні 5 років. Але врахуйте, що на 1-го людини в середньому належить близько 13-15 метрів. Ви приносите в житловий департамент документи вашої житлоплощі. Якщо до норми вам далеко — то у вас є шанс отримати окрему квартиру в порядку черги. Норми скрізь різні. Скажімо, у столиці це 15 метрів на одну людину.

Однак по 2 частини статті 57 ЖК РФ окрему квартиру без черги можуть отримати проживають в аварійному житлі, тобто їх приміщення визнано аварійним житлом, або хворіють важкими хронічними хворобами.

Є кілька інших методів і способів. Про них — нижче.

1. Ви можете викупити всі кімнати. Що для цього треба? Фінанси і згода всіх прописаних. Знову-таки, якщо ваш сусід надумав продавати свою кімнату, ви володієте пріоритетним правом викупу (вартість прив’язується до кадастрової оцінки). Кімнати муніципальні? Тоді йдемо оформляти приватизацію, а далі за такою ж схемою.

2. Можна чекати, коли з’явиться покупець на всю квартиру. Тоді вас розселять в окремі приміщення. Так часто роблять ті, хто хоче стати власником квартири в старовинному будинку. З мінусів: таких «меценатів» не так вже й багато, їх цікавить в основному старі історичні будинки в самому центрі міста.

3. Якщо не поспішати, то з часом можна спробувати стати орендарем всіх кімнат (це муніципальний випадок соціального найму). Або отримати їх за пільговою ціною. Але. Кімнати, що звільнилася, безкоштовної стане в таких випадках: ви в черзі на поліпшення житлових умов, вас визнали малозабезпеченим, на кожного члена вашої сім’ї припадає менше 15 метрів (це в Москві). Коли кімната звільняється, влади зобов’язані повідомити решти мешканців про можливість викупу на пільгових умовах, або безоплатного отримання.

4. Сусіди не продають свої метри, немає жодної вільної кімнати? А ваша кімната у власності? Тоді, спробуйте продати кімнату в «комуналці». Зазвичай її вартість (а комунальні квартири частіше зустрічаються в центрі) дорівнює вартості квартири на околиці. Вам вибирати: в центрі — у «комуналці» або на околиці, але в окремій квартирі. Тільки підготуйте всі папери про власність, і не забудьте «відмовні» сусідів на покупку. Адже у них пріоритетне право.