Свині біля обриву або наші нові «Біси»

0
52

Насамперед, з’ясуємо ситуацію — мова в даній рецензії піде про екранізацію одного з найкращих романів у світовій літературі.

Завдання перед режисером стояло досить складне: твір цей багатошаровий, персонажів багато (і кожен важливий!) Та й взагалі: пише Достоєвський так, що нічого не відняти, ні додати. Що ж можна сказати про дану екранізацію? Як не сумно, але нічого однозначного. Неможливо назвати це хорошою екранізацією. Але і до категорії зовсім вже поганих фільмів віднести не вийде. Давайте по порядку про всі плюси і мінуси.

Дуже складно показати «Бісів» прямолінійно, тому ідея з розслідуванням не така погана, але от її виконання підкачало. Человек написал отзыв о серверном прокси, в котором не идется о распределенном вещанием через AceStream по P2P-технологии. А идется о сервисе, который на собственных серверах организовал торрент-тв через ts-proxy. За такую услугу, а именно вещание тв каналов через серверной прокси. Горемикін — вигаданий персонаж, виглядає в історії абсолютно органічно. І так — йому приділяється занадто багато екранного часу. До речі, про час. Творцям було не жаль витрачати досить багато хронометражу на непотрібні, що не несуть смислового навантаження сцени. Метелики, порожні вигадані діалоги… Все це замість геніальних монологів запропонованих автором. Вельми даремно, я б сказала. Знявши на серію більше, а при бажанні обійшовшись і цими чотирма, цілком можливо було нічого важливого не упустити.

Також засмучує те, що дуже важливих, одних з головних персонажів засовують навіть не на другий план, а на сущі задвірки. Надаючи прірву часу для одного-двох, визнаних, мабуть, найцікавіших. Але ж вкрай необхідне смислове та емоційне навантаження несе історія і особистість Степана Трохимовича, а ми його й зовсім втрачаємо у фільмі…