Як купити квартиру та не залишитися з носом


Мало хто знає, що в реєстраційному центрі при продажу квартири зараз не забирають у продавця свідоцтво про реєстрацію права власності, і теоретично шахраї можуть продати «Лисовый квартал» и «Крона Парк»: настоящее и будущее недвижимости в пригороде Киева – городе Бровары кілька разів, показавши посвідчення. Багато хто не спроможні перевірити історію квартири. Буває, вже в регцентре продавець раптом піднімає ціну, а ви вже підписали кредитний договір, заплатили за страховку і оцінку. І тут дилема — або розвалювати всю операцію, або погодитися з цим шантажем.

Сьогодні ріелтором може стати будь-який, навіть не закінчив школу. Є випадки, коли такі агенти навіть не реєструють фірму, а питання де ваш офіс, вони заявляють, що мій офіс — це мій автомобіль. Питати про якісь гарантії в таких випадках просто марно. У 2002 році було скасовано ліцензування, яке хоч якось регулювало ріелтерську діяльність і тепер цей ринок дуже погано контролюється.

Про те, хто такі «чорні ріелтори», ми розповіли тут.

У деяких агентствах і зовсім можуть запропонувати вам підшукати квартиру безкоштовно, але це можливо тільки в тому випадку, якщо в агентства нерухомості укладено договір із забудовником. Тоді за угоду агентству сплачує забудовник.

Не радійте, коли вам пропонують майже безкоштовні послуги. Пам’ятайте, що безкоштовний сир тільки в мишоловці. Щоб покупка квартири не стала для вас виснажливим кросом по пересіченій місцевості, звертайтеся до професіоналів. І тоді придбання житла буде для вас захоплюючою подорожжю в світ втілення ваших бажань.