Як стати автором книги


2

Приємно мати свою власну книгу. Не улюблену книгу, яку можна перечитувати безліч разів —це, звичайно ж, добре, якщо така є, а книгу, на обкладинці якої великими і красивими літерами написано, що її автор — ти. Пропоную сайт статей

Справжні письменники витрачають на створення власної книги місяці і навіть роки, а ми можемо зробити таку книгу за дуже невелику кількість часу, може бути, навіть за годину. Все, що нам потрібно — це новий альбом для малювання зоков і Бади, в якому спеціально на обкладинці залишено місце для імені нового автора їхніх пригод.

У цій книзі можна малювати все, що душа забажає. А може навіть з малюнка вийде нова цікава історія?

Ось, наприклад, сидять зокі і ловлять рибу. З вудками сидять, серйозні, все як годиться. Але кого вони зловили? Або що? Це вже вирішувати читачам книги, вірніше ілюстраторам — нам з вами. Беремо олівці, фломастери чи фарби, і — вперед! Малювати мешканців ставка і їх долю — чи вдалося їм попастися на гачок до зокам, або вони уникли цієї долі?

А ось в гості прийшов друг сімейства зоков і Бади, Змій Нарынович, а в лапах у нього стеблинки і порожня торба. Невже з порожніми руками прийшов? Треба терміново придумати, що він приніс у подарунок Баде і, головне, зокам, які явно неспроста так весело його зустрічають.

Тут можна вигадати все, що душа забажає, бо зокі і Бада адже теж вигадані. Вони з’явилися на світ майже тридцять років тому, завдяки сімейної казці, яку розповідав тато, Леонід Тюхтяев, своїм дітям, Яну і Маргариті, а мама, Ірина, записувала.

Коли історій набралося вже досить багато, подружжя оформили їх у саморобну книжку з картинками і віршами. А оскільки нових дитячих книжок в кінці вісімдесятих років минулого століття виходило дуже мало, то книжка користувалася великим успіхом у молодих батьків того часу. Книгу передруковували і ксерокопіювали, вона стала настільки популярною, що коли вийшов перший тираж книги, його розхапали як гарячі пиріжки.

Звичайно, і нам з синами складно було б придумати якісь доповнення до рисунків у цих розмальовках-рассказках, як називають її автори в самому початку, якщо б ми не були знайомі з її персонажами.

А познайомилися ми з зоками і Бадой зовсім недавно, незважаючи на те, що ці веселі персонажі живуть на світі вже дуже давно. Ми прочитали книжки про їх пригоди від кірки до кірки і нескінченно сміялися над хулиганистыми дрібними зоками, які то і діло обводили добродушного Баду навколо пальця. Тепер ці книги стоять на самому почесному місці в нашій книжковій шафі і, як тільки ми відчуваємо, що осіння хандра наближається все ближче, ми перечитуємо їх, і наш настрій відразу піднімається.