Як вибрати тепловентилятор


Так вже склалося, що кліматичні умови практично на всій території нашої країни далекі від тропічних. Подекуди зима триває з вересня по травень. Але, навіть там, де зими не такі довгі, трапляються несвоєчасні похолодання. А системи центрального опалення, як відомо, не скрізь і не завжди включаться вчасно, так і аварії трапляються в зимовий період. Додаткового обігріву може вимагати не тільки квартира, але і дачний будиночок, підсобні приміщення… У всіх цих випадках правильним рішенням буде придбання обігрівального приладу.  Пропоную замовити лучшие тепловентиляторы

Теплові вентилятори
До найбільш простим і доступним обігрівальних приладів відносяться теплові електричні вентилятори, що складаються з вентилятора і нагрівального елемента. Скорочено їх називають тепловентиляторами. Попередниками тепловентиляторів були широко відомі рефлекторні обігрівачі, які експлуатації викликали підвищену пожежну небезпеку.
На ринку присутні тепловентилятори потужністю від 600 Вт до 3 кВт, що виготовляються в різних країнах: Австрія (Vitek), Німеччина (EWT, Thomas), Італія (Atmor, DeLonghi), Китай (Binatone), США (Honeywell) , Росія («НовоВятка»), Швеція (BALLU).
У тепловентиляторе повітря нагрівається від розпеченої електричної спіралі, або трубчастого електронагрівача (Тена), або керамічного нагрівального елемента і вентилятором подається в зону обігріву. Температура відкритої електричної спіралі близько 800 С, Тена близько 200 З, керамічного нагрівача ще нижче, а повітря на виході з тепловентилятора завжди менше 200 С.
ТЕН – це металева трубка з електричною спіраллю всередині, щільно заповнена речовиною з високою теплопровідністю для підвищення ефективності тепловіддачі і жорсткого фіксування тонкої спіралі.
Керамічний нагрівач складається з набору електропровідних керамічних плиток. Поверхня тепловіддачі керамічних плиток значно більше, ніж Тена. Тому при більш низькій температурі нагріву тепловентилятор з керамічним нагрівачем віддає тепла не менше приладу з Теном або розпеченій спіраллю, але забезпечує абсолютно «чисте тепло», не забруднюючи повітря продуктами згоряння.
Для поліпшення рівномірності обігріву приміщення вентилятор обертається в корпусі. Деякі моделі тепловентиляторів мають розширену майже до 180 градусів зону охолодження.
Невеликі розміри і вага дозволяють легко переносити тепловентилятор з одного місця в інше. Для зручності перенесення служать спеціальні ручки. Тепловентилятор можна встановити на горизонтальній поверхні на підлозі або на столі, або закріпити на стіні.
Об’єднані тепловентилятори мають вбудовані фільтри і зволожувачі для підвищення вологості повітря і комфортних відчуттів.
Управління тепловентилятором передбачає до 7 режимів потужності і ряд додаткових функцій. Функція «підтримка заданої температури» забезпечує роботу від часткової до повної навантаження і нагрівання повітря в приміщенні від мінімального до максимального рівня. Коли немає потреби в обігріві, прилад може працювати як звичайний вентилятор. Функція «вентиляція» забезпечує роботу при відключеному нагрівачі. Функція «зволоження» контролює роботу зволожувача. Функція «захист від перегріву» захищає нагрівальний елемент від руйнування і навколишні предмети від загоряння. Функція «захист від промерзання» в морозну погоду захищає стіни приміщення від промерзання.
Реле часу дозволяє програмувати час включення і виключення приладу.
Тепловентилятори дозволяють плавно нарощувати потужність. Їх можна вбудовувати в єдину систему опалення декількох приміщень.
Тепловентилятори побутового призначення мають невелику потужність і призначені для швидкого обігріву невеликих приміщень. Теплові вентилятори великої потужності (від 3 до 20 кВт) мають напівпромисловий призначення та їх називають «тепловими пушками».
Тепловентилятори в нормальному режимі працюють циклічно, підвищуючи температуру повітря в приміщенні на 2-3 С, а теплові гармати можуть працювати цілодобово безперервно і забезпечувати більш значні перепади температури повітря. Теплові гармати дозволяють створити необхідний комфорт в неопалюваному гаражі та будівельної побутівці, швидко просушити штукатурку і шпалери в сиру погоду. За ціною вони дорожче тепловентиляторів в 5 разів.
Основні переваги тепловентиляторів в їх економічності, мінімальною ціною, швидкому і рівномірному розподілі нагрітого повітря по об’єму приміщення, мінімальних розмірах і елегантному дизайні, що дозволяє вбудовувати їх в будь-який інтер’єр.
Недоліки – підвищений шум при роботі на великих оборотах і забруднення повітря внаслідок спалювання кисню, твердих частинок пилу і дрібних комах. Другий недолік властивий тільки моделей з відкритою електричною спіраллю. У моделях з Теном і керамічним нагрівачем температура нагрівального елемента недостатня для спалювання кисню і твердих частинок.

Конвектори
Конвекторами називають обігрівальні прилади, в яких тепло від нагрівального елемента передається в приміщення за рахунок природної циркуляції повітря (конвекції).
Ринок пропонує конвектори потужністю від 250 Вт до 2,5 кВт з європейських країн: Англія (Dimplex), Німеччина (Siemens, Stiebel Eltron, Voilant, Zass Integral), Норвегія (Nobo Electro) , Росія («НовоВятка»), Франція (Atlantic, Noirot, Thermor), Швеція (BALLU).
В підлогою корпусі конвектора немає нічого, крім Тена, призначеного для нагрівання повітря. Для поліпшення теплообміну трубки часто виготовляють з ребрами, які значно збільшують тепловіддачу Тена.
Вертикальний прямокутний корпус конвектора відкритий знизу для входу холодного повітря, а у верхній частині має вікна з гратами для виходу нагрітого повітря. Різниця густин гарячого і холодного повітря викликає циркуляцію, створюючи в корпусі конвектора тягу, як в димовій трубі. Холодне повітря надходить у корпус конвектора знизу, а гарячий виходить через верхні отвори. Похилі ребра решіток направляють нагріте повітря з невеликим нахилом донизу, щоб він не відразу піднімався вгору до стелі. На вході «холодного» повітря встановлюють датчик температури, керуючий включенням Тена.
Температура стінок корпусу обігрівача не перевищує 90 С, а стіни за ним – 45 С. Такі температури забезпечують повну пожежну безпеку і дозволяють кріпити прилад на будь-якій стіні, в тому числі в дерев’яних будівлях. У деяких моделях температура корпусу конвектора близько 55, а в батареях центрального опалення. Такі моделі переважні для дитячих кімнат.